MASZ PYTANIA?
mail: refleksologwarszawa@wp.pl   tel: 511 202 387

Jak naturalnie leczyć tarczycę

„Ze względu na moje problemy endokrynologiczne i ginekologiczne postanowiłam spotykać się z Panią Kasią regularnie. Wyniki mam czarno na białym. Regularnie badam TSH i pomimo braku przyjmowania leków moje wyniki znacząco się poprawiły i nareszcie są w normie bez używania farmakologii” to część komentarza na Znanym Lekarzu jednej z moich pacjentek. Zależało jej aby dowiedzieć się jak naturalnie leczyć tarczycę.

Duża cześć osób zgłaszających się na refleksologię stóp ma problemy związane z tarczycą. Z praktyki wiem, że to zazwyczaj tylko wierzchołek góry lodowej. Okazuje się, że nasz układ hormonalny działa w sposób kaskadowy, a to oznacza, że nierównowaga jednego hormonu wpływa na wytwarzanie następnego. Regulując jeden hormon, który w teście wykazuje nierównowagę, podnosimy szansę, że pozostałe również się wyregulują.

Jak naturalnie leczyć tarczycę? Na problemy z tarczycą pracujemy zazwyczaj kawałek czasu. Wyjście z tej nierównowagi prawdopodobnie również zajmie nam sporo czasu. [Choć w mojej praktyce czasem zajmowało to tylko miesiąc]

Jednym z najważniejszych oddziaływań uzupełniających i aktywizujących siły lecznicze organizmu a tak naprawdę warunkiem wstępnym aby je zaktywować jest świadome obchodzenie się człowieka z jego wnętrzem.

Do elementów które pomagają pielęgnować ‚wewnętrznego człowieka’ należą gotowość do zmiany ustalonych przyzwyczajeń i poglądów. Przyjazne obchodzenie się z własnymi słabościami i brakami innych. Poczucie sensu i wartości własnego życia.  Respekt i tolerancja wobec decyzji i poglądów innych, szczególnie jeśli  nie są one zgodne z naszymi.

Jak wygląda moja praca na stopach w przypadku rozregulowanych hormonów tarczycy.

 

Ogólnie ze wszystkimi chorobami, gdzie układ hormonalny nie działa prawidłowo, pracuję ostrożnie i powoli. W trakcie zabiegu stosuję wiele chwytów rozluźniających i równoważących. Sprawdza się również ułożenie na obciążonych strefach ciepłych dłoni.

W przypadku nadczynności tarczycy bolesne są strefy tarczycy na stopie. W przypadku niedoczynności hormonalnej, strefy endokrynne.

Pacjenci z nadczynnością tarczycy na odpowiednio prowadzoną terapię reagują większym zrównoważeniem i spokojem. Jeśli to możliwe nie powinni ono poddawać się terapii w godzinach wieczornych, gdyż w przypadku zbyt intensywnej sesji mogą mieć trudności ze spaniem w nocy.

Odpoczynek po terapii ma duże znaczenie. Jeśli się go zaniedba, nie dojdzie do pierwszej fazy regeneracji. Podczas jednej sesji refleksologii, ‚pracy na hormonach’ nie poświęcam więcej niż 20 min. Za to kilkukrotnie stymuluję splot słoneczny. W medycynie holistycznej tarczyca uważana jest za tzw. trzeci jajnik. Nazwa ta sugeruje bliskie powiązanie z układem rozrodczym, któremu również poświęcam sporo uwagi.
Są pacjenci, u których znaczna poprawa nastąpiła już po 6-8 regularnych zabiegach, czyli po około miesiącu wspólnej pracy. Dlaczego wspólnej? Aby osiągnąć to na czym zależy nam najbardziej,  czyli zdrowie bez  używania farmakologii potrzebna jest współpraca moja i osoby, która się do mnie zgłasza. Po każdym wspólnym spotkaniu pacjent otrzymuje pracę domową.

Każdego dnia rano i wieczorem, osoba powinna samodzielnie rozmasować na paluchach refleksy tarczycy.

Wskazuję również miejsca na bokach pięt, które trzeba starannie rozpracować. Tam znajdują się refleksy jajników. Tak jak pisałam wyżej  tarczyca u kobiety to trzeci jajnik.

Kiedy wszystko zaczyna wracać do normy, powoli można zacząć  pracować na nadnerczach i przysadce.

W trakcie wizyt uczę jak powinna wyglądać właściwie wykonana praca domowa. Zachęcam do umówienia się na wizytę.

SMOG ELEKTROMAGNETYCZNY

W chorobach przewlekłych w tym immunologicznych ważna jest kontrola smogu elektromagnetycznego. Kiedy kładziemy się spać warto wyłączyć z sieci wszystkie urządzenia elektryczne znajdujące się przynajmniej w sypialni. Np. odłączyć od prądu lampkę nocną.
Należy uważać na zbyt wiele urządzeń elektrycznych i starać się w jak największym stopniu eliminować je ze swojego życia. Są to między innymi kuchenki mikrofalowe w kuchni, zbyt długa praca przy komputerze, oświetlenie halogenowe, elektryczne ogrzewanie podłogowe czy telefony komórkowe („tzw. ‚stres elektromagnetyczny;)Podstawową funkcją zębów jest mechaniczne rozdrabnianie pożywienia. Trzeba jednak wiedzieć że nasze zęby to mikrosystem, układ powiązany z całym ciałem. Lekarz Reinhold Voll dowiódł za pomocą pomiarów elektroakupunkturowych, że każdy z naszych zębów, w sposób energetyczny powiązany jest z wieloma narządami, tkankami i układami. W przypadku osób, które przychodzą do mnie a w trakcie stosowanej terapii ich stan poprawia się nieznacznie, zwracam uwagę właśnie na zęby. Czasami zachodzi konieczność wyleczenia zębów i wznowienie terapii refleksologii stóp. Stany zapalne zębów mogą nie pozwalać na powrót organizmu do równowagi. Warto też sprawdzić czy u osoby nie występuje nietolerancja na amalgamat srebra z plomb zębowych. Takie alergie są dużo powszechniejsze niż się sądzi, a ich objawy mogą być różnorodne i zamaskowane.

Odżywianie

.

Wiele chorób ma swoje podłoże w odżywianiu. Albo raczej braku właściwego odżywienia organizmu. Tarczyca odgrywa ważną rolę w metabolizmie białek, węglowodanów i lipidów. Jakość i ilość pożywienia może mieć wpływ na to jak gruczoł ten funkcjonuje. Kontrola i zmiana nawyków w tym zakresie ma ogromne znaczenie.

Moim zdaniem lepiej jest wprowadzać małe zmiany, dzięki stopniowemu wdrażaniu łatwych do kontrolowania  nawyków. Osoby, które zgłaszają się na refleksologię stóp, mają również możliwość aby razem ze mną, przepracować temat wdrażania własciwych nawyków żywieniowych tak, aby funkcjonowały one przez całe życie. Jest możliwość aby dodatkowo umówić się na indywidualne lekcje „Kształtowanie własciwych nawyków żywieniowych”. Otrzymacie wówczas masę informacji i sposobów na lepsze żywienie. Proponowane ćwiczenia domowe pomogą zakotwiczyć nawyki.

Jak się za to zabrać?

Trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby właściwie odżywić organizm. W jak najmniejszej ilości kalorii, dostarczyć mu jak najwięcej substancji, które będzie wykorzystywał do uzdrawiania samego siebie.
Dużą uwagę zwracam na ilość i jakość wypijanych płynów. Częstotliwość zjadanych posiłków i sam czas kiedy je spożywamy. Ciało, aby miało czas się regenerować i uzdrawiać, potrzebuje mieć wolne od ciągłego trawienia. W mojej praktyce świetnie sprawdza się tak zwany post przerywany. Polega on na tym, że w ciągu dnia wyznaczamy sobie ściśle określone okienko czasowe w którym jemy. W moim przypadku są to na przykład godziny od 9 do 17. W tym czasie jem tyle ile potrzebuję. Poza tym czasem, piję wodę lub delikatne napary ziołowe. Dzięki temu, organizm ma ok. 16 godzin na dobę, kiedy odpoczywa od trawienia. W zamian ma czas, aby naprawiać zaistniałe uszkodzenia. Jest to metoda dobra właściwie dla każdego. Nawet dla takich osób, którym wydaje się, że bez jedzenia przez 3-4 godziny zemdleją z głodu. Ja byłam takim właśnie przypadkiem. Teraz na własnej skórze odczuwam jak wiele witalności mi przybyło, dzięki takiemu systemowi żywienia. Aby poznać więcej szczegółów umów się na konsultację.

Choroby tarczycy to stan przewlekłego stanu zapalnego w organizmie. W związku z tym musimy dostarczyć mu całej masy przeciwutleniaczy. Znajdziemy je w kolorowych warzywach i owocach. Dobrym nawykiem jest ustalenie, że KAŻDEGO DNIA zjadamy minimum dwie szklanki warzyw oraz jedną szklankę owoców. Kiedy przestanie to już sprawiać trudność, ilości te należy zwiększać. Z pewnością zauważycie wtedy, że wasza chęć na słodycze czy żywność fast food znacznie zmalała lub zupełnie wygasła. Organizm przestanie nieustannie domagać się o pożywienie bo nareszcie jest właściwie odżywiony.

Zadbać trzeba o to, aby dieta była naturalna i a produkty jak najmniej przetworzone.

Przetworzona żywność, sztuczne aromaty, barwniki, konserwanty, biała mąka, cukier, zwykła sól kuchenna z fluorem, uwodornione oleje,  syrop glukozowo-fruktozowy dodawany do różnorakich produktów powinny zostać wyeliminowane. Rezygnujemy też z napojów w aluminiowych puszkach.

Trzeba bezwzględnie wyeliminować soję.
Hamuje ona równowagę hormonów tarczycy. Badania dowiodły, że powoduje wole (powiększenie tarczycy) u osób wcześniej zdrowych.

Dieta alkaliczna spowoduje odkwaszenie organizmu. A to z kolei pomaga zwalczyć każdą przewlekłą chorobę.
I tutaj ważna uwaga. Aby ciało zostało odkwaszone… zakwasić musimy żołądek. Dzięki temu że będzie w nim odpowiednie pH aby trawić aminokwasy. To z kolei pomoże utrzymać prawidłowe pH krwi.

Przy niedoczynność tarczycy u kobiety, to ważny bilans estrogenów. Niestety nadmiar estrogenów hamuje tarczycę. Aby zrównoważyć ten proces należy zwiększyć ilość błonnika w diecie. Sprowadza się to głownie do jedzenia dużej ilości warzyw i nieoczyszczonych kasz.

Hormony wzrostu dodawane do mięsa w chowie przemysłowym prowadzą do rozchwiania gospodarki hormonalnej u ludzi. Zalecana dieta alkaliczna, sama z siebie eliminuje zakwaszające mięso… i nabiał.

Dowiedziono, że gruszki mają potężną tendencję do równoważenia hormonów, szczególnie u kobiet. Działają one synergicznie gdy zmieszamy je z jabłkami. Dobrym nawykiem byłoby codzienne spożywanie takich owocowych koktajli.

Ćwiczenia. Ich brak przyczynia się do spowolnienia pracy tarczycy. Aktywność leczy tarczycę.

Należy systematycznie odtruwać organizm. A tutaj świetnie sprawdza się refleksologia. Koło się zamyka.

0Comment
No tags

No Comments Yet.

What do you think?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *