Zabiegi refleksologii to jeden ze sposobów na usprawnienie pracy ciała, zlikwidowanie stresów i napięć, zlikwidowanie bólu i doprowadzenie ciała do balansu biologicznego.

 

Nie należy oczekiwać cudów po jednym albo dwóch zabiegach. Co prawda często zdarza się, że już to daje efekty widoczne przez kilka godzin albo kilka dni.  Czasami różne zastoje zostają odblokowane i problem nie powraca w ogóle.

 

Refleksologia wspiera pracę ciała w samoleczeniu oraz pracę naszego lekarza. W całym procesie leczenia niezmiernie ważna jest zmiana nawyków żywieniowych. To jak, kiedy i co jemy jest pierwszą i najważniejszą przyczyną wielu niedomagań.

 

Jeżeli zabieg na stopach został wykonany profesjonalnie, ciało człowieka jeszcze przez 48 godzin pracuje na zwiększonych obrotach. Później zapomina. Dlatego zabiegi powinny być wykonywane systematycznie. Dzięki temu ciało ma możliwość wydalenia toksyn, regeneracji komórek i tkanek. Wielkim wsparciem pracy refleksologa, jest samodzielna praca na własnych stopach czy dłoniach. Taką pracę można wykonywać nawet dwa razy dziennie.

 

Po zabiegu ciało regeneruje się i wydala toksyny przy pomocy układu moczowego. Dlatego w trakcie serii zabiegów tak ważne jest zwiększenie ilości wypijanych płynów. Za optymalna wartość przyjmuje się 30ml na kg masy ciała. Jeśli zaniedbamy odpowiednie nawadnianie się, może pojawić się ból w nerkach. Będzie to efekt zablokowania ich toksynami. Optymalnie aby zabiegi były wykonywane 2 razy w tygodniu do czasu ustąpienia bólu nie tylko w ciele ale i w stopach. Osoba, której ciało jest zdrowe zabiegi odczuwa jako coś bardzo przyjemnego.  Nie ma w nich bólu.

Pacjenci pytają ile zabiegów należy odbyć aby poczuć wpływ zabiegów refleksologii ? Nie ma określonej liczby. Ilość zabiegów zależy od potrzeb indywidualnych pacjenta.

Przywrócenie równowagi ciału podczas jednego zabiegu, po wieku latach zaniedbywań jest raczej niewykonalne – choć czasem mamy taką nadzieję – niestety . Im więcej zaniedbań – tym więcej czasu musimy poświęcić.

Sugerowana ilość zabiegów to ok.10 . Jest to gwarancja stabilizacji stanu ostrego choroby. W tym czasie ciało ma szansę usunąć toksyny z komórek i układów oraz zbalansować jego funkcje tzn. naładowanie akumulatorów. W chorobie przewlekłej ilość zabiegów może się zwiększyć w zależności od stanu pacjenta – jest jednak szansa na stabilizację i zatrzymanie wielu schorzeń.

Aby  nasz wysiłek miał sens, należy pamiętać, że nie same zabiegi przywracają zdrowie . Stymulują  one odpowiednie narządy ciała do działania, do samouzdrowienia . Jest to możliwe tylko wtedy gdy będziemy dostarczać mu potrzebnych  składników odżywczych, soli mineralnych , witamin, odpowiedniej ilości tlenu i oczywiście ruchu. Te wszystkie elementy gwarantują sukces . Efekt kuracji zależy tak naprawdę od nas samych – refleksolog tylko pomaga.