Lista opisywanych korzyści jest długa. Wielu ludzi na całym świecie obserwowało zmniejszenie bólu, relaksację, zwiększenie witalności życiowej i wiele innych.

 

⚪   zmniejszenie stresu

W codziennym zabieganym życiu trudno zachować spokój i równowagę. Długotrwały stres może nieźle namieszać w ciele człowieka i wywołać wiele chorób. Szacuje się że ok. 80% wszystkich chorób wywołanych jest właśnie stresem. W czasie sesji refleksologii organizm wchodzi w stan głębokiego odprężenia, zrównoważenia umysłu i ciała. Zmniejsza się napięcie.

 

⚪   poprawa krążenia

Gdy organizm jest zrelaksowany, włośniczki czyli najmniejsze naczynia krwionośne rozszerzają się. Dzięki temu każda z komórek ciała dostaje więcej tlenu i substancji odżywczych. Poprawia to wszystkie funkcje organizmu i sprzyja powrotowi do zdrowia.

 

⚪   optymalizacja działania narządów i gruczołów

Stres i napięcie sprawiają, że narządy i gruczoły są albo nadczynne albo niedoczynne (pracują zbyt słabo). Gdy zmniejszymy stres i poprawimy krążenie istnieje większa szansa na to, ze nasze ciało wróci do równowagi, pomagając narządom i gruczołom aby działały bardziej skutecznie.

 

⚪   wzmocnienie układu immunologicznego

Refleksologia wspomaga organizm, wspiera jego samoleczenie poprzez wprowadzenie w stan relaksu. Poprawia to działanie układu immunologicznego.

 

⚪   łagodzenie bólu

W stanie głębokiej relaksacji, przy zmniejszonym napięciu ciało potrafi wytworzyć związki chemiczne, które zmniejszają ból a nawet go likwidują.

 

⚪  poprawa snu

Kiedy stres i napięcie opuszczają ciało, gruczoły zaczynają pracować optymalnie.  Umysł się wycisza a organizm jest w stanie wyprodukować hormony odpowiedzialne za dobry sen. Moja pacjentka już po jednym zabiegu, z błyszczącymi oczami powiedziała. „Kasia wyobraź sobie, że pierwszy raz w życiu miałam sny!!! Nawet trzy. Wszystkie dobrze pamiętam.  Do tej pory miałam wrażenie jakbym szybko spała. Jakbym w nocy nie miała czasu na spanie. Dzisiaj było zupełnie inaczej”

 

⚪   odtruwanie organizmu

Zabiegi refleksologii usuwają blokady i zastój różnych związków chemicznych wokół zakończeń nerwowych. Po rozłożeniu substancje te są usuwane z organizmu wraz z moczem. Organizm zostaje wsparty w procesach odtruwania.