Założę się, że nie masz nawet pojęcia jak dobrze możesz się czuć, jak wiele energii zyskać, jak bystry mieć umysł i jakim szczęściem promieniować.

Dowiesz się tego dopiero, kiedy zaczniesz realizować, zaproponowany przeze mnie program zabiegów refleksologii stóp, połączony ze zmianą nawyków żywieniowych.

 

Jeśli zmobilizujesz się w kwestii swojego zdrowia, dasz organizmowi szansę zrównoważenia wszystkich procesów w nim zachodzących, dostarczysz dobrego pożywienia, dowiesz się jak wspaniale możesz się czuć.

 

Jestem refleksologiem praktykiem oraz dietetykiem.

Pracuję metodą Ingham plus tzn.  metodą Ingham (od nazwy jej twórczyni – Eunice Ingham)  + jej uzupełnienie wg doświadczeń,  założycielki Polskiego Instytutu Refleksologii – mgr Wandy Budzanowskiej – Bratko, która jest prekursorką refleksologii w Polsce. Doprowadziła ona również do uprawomocnienia zawodu refleksologa w Polsce. Moje doświadczenie zawodowe opiera się na  CODZIENNEJ edukacji oraz  wykonywanych zabiegach refleksologii stóp.

 

Zajmuję się ludzkim ciałem, które zazwyczaj jest bardzo spięte, choć osoba może nawet nie do końca to sobie uświadamiać… Oczywiście stan ten można zmienić. W stanie rozluźnienia zaczynają się dziać niesamowite rzeczy. CIAŁO ZACZYNA SIĘ UZDRAWIAĆ. Normują się na przykład hormony, mijają bóle, przechodzą depresje i lęki.

Jednak moja praca nie polega tylko na głębokim rozpracowaniu stóp. Refeleksologia to terapia holistyczna. Odwołuję się do koncepcji terapii integralnej. Podczas refleksologii, dużo rozmawiam o właściwym odżywianiu. Uczę jak skutecznie wdrażać właściwe nawyki żywieniowe. Nie traktuję schorzenia wybiórczo. Podczas zabiegu przepracowuję się całe ciało – milimetr po milimetrze …  Na osobę korzystającą z refleksologii patrzę całościowo, uwzględniając jej doświadczenia, przeżycia i stan umysłu. Mają one bowiem, niebagatelny wpływ na ciało.

 

Praktykując zabiegi refleksologii analizuję z pacjentem jego dotychczasowy styl życia. Wspólnie szukamy zdrowia w schorowanym ciele. Planujemy wprowadzenie zmian, które pozwolą uwolnić się od starych, niszczących zdrowie przyzwyczajeń. Pracuję zgodnie ze starym przysłowiem: “Można przyprowadzić konia do wodopoju, ale napić się musi sam…”  Podczas serii zabiegów WSPÓŁPRACUJĘ  z osobą. Pracę w postaci zabiegu wykonuję ja, klient zaś dostaje zadania domowe.

Jestem uważna i empatyczna. Analizuję, słucham i ciężko pracuję ze stopami lub rękoma pacjenta.

.

Jak odkryłam refleksologię.

.

Szukałam sposobu aby moje dziecko przestało chorować.
13 antybiotyków w czasie 2,5 roku to było trochę ponad moje siły😥 Stres wynikający z tego, że każdy katar córki przeradzał się w potężną chorobę, a po tygodniu kończył terapią antybiotykową, zmusił mnie do szukania alternatywnych sposobów na zdrowie. Duża zmiana nastąpiła w związku ze zmianą nawyków żywieniowych. Ale połączenie diety z REFLEKSOTERAPIĄ było niesamowite
Otwierałam szeroko oczy patrząc, że dzięki uciskom określonych punktów na stopach czy twarzy mojemu dziecku odtyka się nos, a chwilę potem spokojnie może usunąć wydzielinę. Po rozpracowaniu stóp, pojawia się wilgotny oczyszczający kaszel, a później…. jest dobrze. Dziecko idzie do przedszkola, bawi się. Widzę, że tym razem jest zupełnie inaczej. Choroba zamiast rozwijać się, jest zwalczana przez naturalne siły obronne mojego dziecka. Od listopada 2017 roku (moja dotychczas nieustannie chora córka) nie miała antybiotyku. Ba… nie dostała nawet środków obniżających gorączkę. Sama nie mogę w to uwierzyć
REFLEKSOLOGIA + DIETA = ZDROWE CIAŁO

 

I tak rozpoczęła się moja codzienna nauka. Potem przyszedł czas na kolejne kursy. Refleksologia jest w moim życiu obecna codziennie. Praca daje mi mnóstwo satysfakcji, bo na co dzień widzę jak osoby, które do mnie trafiają pozbywają się napięć, bólu. Nagle zwracają uwagę, że coś co dotychczas było dla nich normą np. brak energii, bóle głowy, norną wcale  nie musi być.

 

Każdego dnia  widzę, jak dzięki refleksologii stóp pacjenci lepiej śpią, są bardziej zrelaksowani i pozbywają się bólu.
Poprzez refleksologię stóp pomagam innym osobom poprawić ich jakość życia.

 

Właściwie  żywienie to moja wielka pasja i zawód wyuczony. Na co dzień staram się dokonywać świadomych wyborów żywieniowych. Dzięki właściwemu żywieniu wzmacniam odporność moich dzieci. Zapobiegam pojawieniu się chorób przewlekłych. Nie chcę aby starość kojarzyła się z niedołężnością.

 

Wiedzę dietetyczną zdobyłam na SGGW studiując poniższe obszary:

Dietetyka, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Żywienie Człowieka i Nauki Konsumenckie, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Dzięki temu w szeroki sposób patrzę na żywienie, żywność i technologie stosowanie podczas jej produkcji.

 

 

W trakcie wizyty nie tylko wykonuję zabieg refleksologii stóp ale dodatkowo uczę, jak się odżywiać aby czuć się zdrowo i witalnie.